Dne 28.června 2017 proběhla v  Samarské oblasti první přehlídka dcer Českých býků na území Ruské Federace. Přehlídku připravila domácí firma OOO „Genoservis Rusko“ ve spolupráci s CBS-Czech Breeding Services s.r.o. a Ministerstvem zemědělství Samarské oblasti.
V podniku ZAO „NIVA“ ,který hospodaří na výměře přes 12 000 ha a chová 420 dojných krav s užitkovostí 9370 kg za laktaci, se sešla řada chovatelů z mnoha části RF, aby si prohlídli dceyr po býcích IMPS,INFORMER,JOMAN,KEKS,NOTES,ORLIN,ILUSE a CLOUDY .
Zejména dcery CLOUDYHO NXB-088 všechny zaujaly svojí harmoničností těla a skvělými vemeny.
Účastníci mohli vidět velmi dobré prvotelky , které nasazují přes 40 litrů a rovněž skvělé krávy na 2. laktaci s denním nádojem více jak 50 litrů. Zdejší chov vycházel z  převodného křížení místního černostrakatého skotu a bylo zde velmi dobře vidět , že dobrý management farmy spolu s Českou genetikou přináší majitelce skvělé výsledky.
Po přehlídce jsme si mohli prohlédnout farmu , kde se všem líbil skvělý odchov telat a jalovic i vzorná příprava senáže, jejíž sklizeň právě probíhala.
Děkuji majitelce , paní Inně Uskovové, za vzornou přípravu zvířat a budeme se těšit na další podobné akce v Ruské Federaci.
Ing.Lumír Dvorský , CBS Genetics.